El Yapımı Ürün Almanın 10 Faydası

Gönderen Epidotte 18/10/2018 0 Yorumlar Blog,

 

 

1. El Yapımı Ürünler Çevrecidir.

 

El ile yapılan çalışma, bir seri üretim montaj hattından daha az enerji harcamaktadır. Bu yöntem, ürünleri daha çevre dostu ve sürdürülebilir hale getirir. Bu durum özellikle, ticari mal yurtdışında üretildiyse ve müşteriye ulaşması için çok uzun bir mesafeden sevk ediliyorsa doğrudur. 

 

 

 

2. El Yapımı Ürünler İş Piyasası ve Ülke Ekonomisi için İyidir.

 

El yapımı ürünlere para harcamanız konusunda, güzel hissetmeniz için bir başka sebep var mı? Var, bunu yapmak iş yaratır. Bir çalışma, belirli bir alandaki tüketici harcamalarının sadece yüzde 10'unun yerel olarak sahip olunan işletmelere kaydırılmasının, yüzlerce yeni iş ve yerel ücretlerde ek milyonlarca lira yaratacağını buldu. Ayrıca Türkiye'de zorunlu askerlik dönemleri, asker alan bölgelerin yerel ekonomisinde o dönem boyunca, büyük bir canlanma yaşanması bu %10'luk kaydırmaya örnek olarak verilebilir.

 

 

 

3. El Yapımı Ürünler Daha Değerlidir.

 

Bir dizi deney, insanların özgünlük havası içerdiğine inanmaya yönlendirildikleri bir nesneye, daha fazla değer verdiklerini göstermiştir. Özgünlük, zanaat ürünleri anlamına gelir. Bunlar takı, boya, moda ve hatta reçel olabilir. Bunlar toplumda, daha fazla değere sahip olarak algılanmaktadır. Çünkü, her bir el yapımı ürün özgün ve tektir.

 

 

 

4. El Yapımı Ürünler Daha İyidir.

 

El yapımı ürünler, genelde daha iyidir. Kahve üzerine yapılan bir araştırma, ankete katılanlanların, makine tarafından üretilen içecekler için mutlu olan yüzde 11'e kıyasla, yüzde 47'sinin ise el ile hazırlandığında tadının daha iyi olduğunu söylüyor. Çünkü el işi ürünler kendimizi özel hissettiriyor.

 

 

 

5. El Yapımı Ürünler Sizi Satın Alımlarınız Konusunda İyi Hissettiriyor.

 

Bir araştırmaya göre; bir çok ülkedeki insanlar, işletmelerin kendi çıkarları kadar, toplumun çıkarlarına da hizmet etmesi gerektiğini düşünüyorlar bu nedenle, yerel esnaf ve ekolojiye duyarlı işletmelerin desteklenmesi, bu fikre son derece uygun görünüyor. Çevreye duyarsız ve kazanç odaklı üreten işletmeler yerine; el tasarımı üretim yapılan ve çevreye duyarlı işletmeleri destekleyerek topluma ve dünyaya daha çok fayda sağlayacaksınız. Bu sizi sadece daha iyi hissttirecek.

 

 

 

 

 

 

6. El Yapımı Ürünler Topluluklara Yardım Eder.

 

Çalışmalar; yerel olarak sahip olunan bağımsız işletmelerin, (Birçoğu, elle üretilen malları satıyor.) gelirlerinin daha yüksek bir yüzdesini kendi topluluklarına, zincirlerinden daha fazla döndürdüğünü göstermiştir. Yani, çalışanlar ve iş verenler gibi bağımsız işletmelerin satışlarıyla para kazananlar, maaşlarını, çalıştıkları bölgedeki yerlerde harcıyorlar. Yerel işletmelerde daha fazla satış, yerel topluluklar için daha fazla fayda sağlıyor.

 

 

 

7. El Yapımı Ürünler İhtiyaçlarınızı Daha İyi Karşılayabilir.

 

Genellikle, el yapımı ürünlerle satın alma işleminizi özelleştirme seçeneğiniz olur. Çünkü, el işi ürünleri satın aldığınızda, genellikle esnaf ile doğrudan ilgilendiğiniz için, ihtiyaçlarınız için ürünün belirli yönlerini kişiselleştirmeyi kabul edebilirler.

 

 

 

8. El Yapımı Ürünler Daha Dolu Bir Deneyim Sunar.

 

Vermont'taki peynirleri araştıran bir araştırma, tüketicilerin “esnaf” (El Yapımı) peyniri satın almayı tercih ettiklerini, çünkü bunların daha dolu bir “duyusal deneyim” sağladığını düşündüklerini keşfetti. Bu, daha iyi bir tat gibi içsel özelliklerin ve gerçekten sevdiğin bir şeyi bulma neşesi gibi dışsal özelliklerin her iki faktörüdür. Bir ürünün el işi olduğu bilgisi bile, daha iyi bir deneyim duygusuna katkıda bulundu, çünkü bilindik bir arka plan var.

 

 

 

9. El Yapımı Ürünler Satın Alınması Daha Kolay ve Her Zamankinden Daha Popüler.

 

İnternet, el yapımı pazarlarının gelişen endüstrisi ile doludur - (Daha ve daha fazla insan, el işi malları kucaklıyor.) Bazı el işi siteler, 2010'dan 2011'e kadar sadece bir yıl içinde satışlarda yüzde 71'lik bir artış gördü. El yapımı ürünler online satın almak, dünyanın dört bir yanındaki esnafın becerilerine erişmenizi sağlıyor.

 

 

 

10. El Yapımı Ürünler Benzersizdir.

 

İnsanların el işi malları satın almayı tercih etmelerinin en yaygın nedenlerinden biri, büyük bir şirketten gelmeyen bir şeye sahip olmalarıdır. El yapımı malların doğası, daha azı olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, ne giydiğiniz, ne yediğiniz, ne de evinize eklediğiniz şey, sizin kadar benzersizdir.

 

 

 

Yorum Bırak